Categorized | Social

Sâmbătă vă puteţi scăpa de electronicele uzate

Primăria municipiului Oradea anunţă că acţiunea lunară privind colectarea deşeurilor de echipamente electrice şi electronice se va desfăşura sâmbătă, 7 august 2010 între orele 8:00-18:00.

După cum ştiţi, în Oradea, punctele fixe de colectare stabilite de Primăria municipiului Oradea sunt: Cartierul Rogerius - zona Spitalului Municipal „Dr. Gavril Curteanu”, Cartierul Rogerius – zona str. Sovata, podul de pontoane, Cartierul Ioşia - zona str. Oneştilor, parcare supermarket Penny, Cartierul Nufărul - zona ultimei staţii de tramvai, Calea Clujului - zona Spitalului Clinic de Obstetrică – Ginecologie Oradea.

„Deşeurile de echipamente electrice şi electronice colectate în punctele fixe de colectare vor fi preluate de S.C. Bene Internaţional S.R.L. Oradea. Pentru cantităţi mari de DEEE persoanele fizice şi/sau juridice, asociaţiile de locatari pot contacta S.C. Bene Internaţional S.R.L. Oradea, la tel.fix: 0259 /406276; tel.mobil: 0731/372103 sau 0728/908081, firma asigurând preluarea şi transportul gratuit pentru deşeurile de echipamente electrice şi electronice.

Organizatorii acestor campanii de colectare a deşeurilor de echipamente electrice şi electronice mulţumesc orădenilor pentru felul în care au răspuns până în prezent acestor acţiuni”

se precizează într-un comunicat al biroului de presă al Primăriei.

Articole cu subiecte asemănătoare

Leave a Reply

Episcopul Oradiei nu mai are timp de Dumnezeu. E în campanie electorală!

Scăpată, și nu prin minune dumnezeiască, de deconspirarea dosarelor popilor turnători și cu buzunarele pline de arginții cadorisiți de politicienii slabi de înger, Biserica Ortodoxă Română începe să își intre în adevăratul ei rol. Acela de propovăduitoare. Dar nu a lui Dumnezeu cum ar crede naivii, ci al parlamentarilor, al celor care au luat cu „bravură” mâncarea de la gura săracilor pentru a le da arginți popilor ca să-și construiască, într-o țara în care pensionarii nu au ce pune pe masă iar bolnavii mor prin spitale din lipsă de medicamente, sute de clădiri megalomane, cu turnulețe colorate, ca ale țiganilor.

Citeşte tot editorialul

Oradea Press RSS


Bannere publicitare